Wieńce i wiązanki pogrzebowe – jak zamawiać.

Wieniec pogrzebowy czy wiązanka – najważniejsze różnice.

Wieniec pogrzebowy wykonujemy w kilku formach i w każdej kwiaty układane są w gąbce florystycznej. Każda z form różni się kształtem – wieniec okrągły (może być również na stojaku), wieniec w kształcie łezki, wieniec rzymski a także wieńce układane na „kształtkach” z gąbki florystycznej, np. w kształcie serca.

Poniżej na zdjęciach przedstawiamy wszystkie cztery formy wieńca pogrzebowego, które najczęściej wykonujemy w naszej kwiaciarni. Odpowiednio w kolejności: wieniec okrągły (w tym przypadku na stojaku), wieniec w formie łezki, wieniec rzymski (w tym przypadku stojący) oraz wieniec w kształcie serca (również stojący, układany na specjalnej kształtce z gąbki florystycznej).

Wiązanka pogrzebowa to forma również często wybierana na uroczystości pogrzebowe. Najważniejszą różnicą pomiędzy wieńcem a wiązanką pogrzebową, to sposób układania kwiatów. Tak jak w wieńcu pogrzebowym kwiaty układane są w gąbce, w wiązance pogrzebowej kwiaty układane są w formie bukietu z łodygami do włożenia do wody. To forma często mniejsza od wieńca pogrzebowego (chociaż nie zawsze), często wybierana, gdy idziemy pożegnać nie najbliższą nam osobę, lub gdy mamy przeznaczoną mniejszą kwotę do wydania. Poniżej dwa przykładowe zdjęcia wiązanek pogrzebowych.

Wieniec czy wiązanka – kiedy wybrać jaką formę?

Jeśli chodzi o czynnik, który decyduje o tym czy wybierzemy wieniec czy wiązankę pogrzebową, możemy wyróżnić dwa najważniejsze.
Decyzja między wieńcem a wiązanką pogrzebową często jest determinowana przez bliskość i pokrewieństwo z osobą zmarłą. Wybór kwiatów na pogrzeb jest symboliczny i osobisty. Kiedy tracimy najbliższą osobę – mamę, tatę, babcię, dziadka, syna, córkę, przyjaciela czy przyjaciółkę – zazwyczaj decydujemy się na wieniec pogrzebowy, które jest uroczystym wyrazem naszej miłości i szacunku. Duże wieńce również wybierane są przez firmy, urzędy czy uczenie wyższe, żegnające swojego pracownika.
Gdy żegnamy dalszą nam osobę, wybieramy bardziej delikatne wiązanki, które nadają się lepiej do wyrażenia pamięci. Każdy wybór kwiatów na pogrzeb jest wyjątkowy i odzwierciedla nasze uczucia wobec zmarłej osoby oraz relację, jaką mieliśmy z nią za życia.

Drugim czynnikiem determinującym wybór kwiatów pogrzebowych jest kwota, jaką chcemy przeznaczyć na zamówienie. Gdy budżet jest ograniczony, często decydujemy się na wiązankę pogrzebową, która jest bardziej ekonomicznym wyborem niż wieniec. Wieniec pogrzebowy, bez względu na formę, jest z reguły droższy. Związane jest to z większą ilość materiału i pracy potrzebnej do jego wykonania. W naszej kwiaciarni, niezależnie od wyboru między wieńcem a wiązanką, stawiamy na piękno, elegancję i dobry gust. Każde zamówienie jest starannie przygotowane z użyciem najpiękniejszych kwiatów i dodatków, tak aby godnie wyrazić uczucia i szacunek wobec zmarłej osoby. Niezależnie od kwoty przeznaczonej na kwiaty pogrzebowe, zawsze dostarczamy aranżację, która jest godna i piękna dla każdego klienta.

Dokonaliśmy już wyboru – co dalej?

Kolorystyka i wybór konkretnych gatunków kwiatów są kolejnymi istotnymi elementami podczas składania zamówienia na wieńce lub wiązanki pogrzebowe. Wybór kolorów zazwyczaj zależy od płci zmarłej osoby. Kwiaty na pogrzeb dla kobiety często będą miały delikatne, pastelowe kolory, podkreślając subtelność i kobiecość. Natomiast dla mężczyzny wybieramy zwykle ciemniejsze kolory, jak czerwień, fiolet czy zieleń, które są bardziej klasyczne i męskie.

Nasze doświadczone florystki zawsze służą profesjonalną radą w kwestii doboru odpowiednich kwiatów i kolorów. Kiedy klient nie ma konkretnego pomysłu, pozostawia nam wolną rękę. Często proponujemy odpowiednie kompozycje zgodnie z tradycją i estetyką pogrzebową. Jednakże, jeśli klient ma konkretne preferencje odnośnie gatunków kwiatów lub zmarła osoba miała ulubione kwiaty, dokładamy wszelkich starań, aby zrealizować takie życzenie i stworzyć wyjątkową, spersonalizowaną aranżację kwiatową na pogrzeb. Naszym celem jest zapewnienie pięknej i godnej oprawy, która odzwierciedli szacunek i pamięć żegnanej osoby.

Szarfa pogrzebowa – jaką wybrać treść i kolor?

Szarfy pogrzebowe jako jedna z nielicznych kwiaciarni w Poznaniu piszemy komputerowo. Posiadamy profesjonalną drukarkę do szarf. Mamy kilka kolorów szarf oraz trzy kolory czcionki do wyboru. Całość prezentuje się bardzo elegancko i gustownie – jak widać na załączonym obok zdjęciu. Komputerowa technologia pozwala na precyzyjne wydrukowanie tekstu. Gwarantuje to czytelność i estetyczne wykonanie. Dzięki temu możemy zapewnić najwyższą jakość i godność w ostatnim hołdzie dla ukochanej osoby.
Przykładowe treści szarf oraz wszystkie szczegóły z tym związane znajdziesz w naszym wpisie klikając TUTAJ>

Kompleksowa aranżacja florystyczna uroczystości pogrzebowej.


Oferujemy również kompleksową oprawę florystyczną uroczystości pogrzebowej. Wystarczy wybrać odpowiednie kwiaty, a nasz doświadczony zespół z Kwiaciarni Vivaldi zadba o kompleksową realizację zamówienia. Możemy wykonać wieńce pogrzebowe, wydrukować szarfy z personalizowanym tekstem oraz przygotować dekorację urny lub trumny zgodnie z preferencjami rodziny. Całe zamówienie zostanie dostarczone oraz ustawione w kaplicy lub miejscu ceremonii pogrzebowej. Przykładowa realizacja naszych usług została zaprezentowana na załączonym zdjęciu, aby dać wyobrażenie o naszych umiejętnościach i estetyce. Naszym celem jest stworzenie pięknej, godnej i wzruszającej oprawy kwiatowej na ostatnią ceremonię pożegnalną dla ukochanej osoby.

Jakie są ceny i jak zamawiać kwiaty na pogrzeb?

Zamówienia na wieńce lub wiązanki pogrzebowe można składać osobiście w naszej kwiaciarni lub przez nasz sklep internetowy. Należy wybrać odpowiednią zakładkę dedykowaną temu rodzajowi kwiatów. Sklep internetowy jest szczególnie popularny wśród osób, które nie mogą osobiście uczestniczyć w pogrzebie, ale pragną przesłać kwiaty.

Kiedy zamówienie dotyczy pogrzebu bliskiej osoby, z reguły zalecamy składanie zamówienia osobiście w naszej kwiaciarni. Dzięki temu możemy omówić wszystkie istotne szczegóły na miejscu, zapewniając kompleksową obsługę i dostosowanie się do indywidualnych preferencji. Zespół kwiaciarni jest do dyspozycji, aby pomóc w wyborze odpowiednich kwiatów, kolorów i wzorów, które najlepiej oddadzą hołd zmarłej osobie. Niezależnie od sposobu składania zamówienia, naszym celem jest zapewnienie najwyższej jakości usług.

Ceny wieńców i wiązanek pogrzebowych dostępnych w naszym sklepie internetowym są widoczne przy każdym produkcie. Nie jest to oczywiście nasza pełna oferta. Staramy się uzupełniać produkty w sklepie internetowym. Ceny wieńców i wiązanek wykonywanych przez nas postaram się przybliżyć jako przedziały cenowe:
wiązanki pogrzebowe od 100 zł do 300/350 zł (cena uzależniona od wielkości, ilości kwiatów i gatunków kwiatów);
wieńce pogrzebowe:
1. W formie łezki od 450 zł (cena uzależniona od wielkości, ilości kwiatów i gatunków kwiatów);
2. Okrągłe od 500 zł (cena uzależniona od wielkości, ilości kwiatów i gatunków kwiatów);
3. Rzymskie od 800 zł (cena uzależniona od wielkości, ilości kwiatów i gatunków kwiatów);
4. W kształcie serca od 400 zł (cena uzależniona od wielkości, ilości kwiatów i gatunków kwiatów).

Pat S
Pat S
2024-04-19
Super miejsce, jedyna kwiaciarnia w której kupuje kwiaty już od dłuższego czasu. Panie podchodzą z pełnym profesjonalizmem, wychodzą ze swoimi propozycjami i pomysłami na bukiet. Jeżeli chcesz kupić swojej ukochanej fantastyczny bukiet, to tylko w tej kwiaciarni. Serdecznie mogę polecić to miejsce.
Michał Ratajski
Michał Ratajski
2024-04-09
Naprawdę profesjonalne i indywidualne podejście do klienta. Tą kwiaciarnie tworzą ludzie z dużą dozą profesjonalizmu, ale i empatii. Przyszedłem niestety na zamknięcie, ale i tak wysłuchano mnie i co najważniejsze, dostałem to co potrzebowałem. Piękne czerwone róże które do teraz stoją i cieszą oczy. Serdecznie polecam! Ludzie tworzący to miejsce jak i kwiaty tu oferowane są na najwyższym poziomie
Marek Ziółkowski
Marek Ziółkowski
2024-04-01
Zawsze doradzą, zawsze coś znajdą, zawsze są :) ta kwiaciarnia naprawdę robi różnicę :)
Jan Szostakowski
Jan Szostakowski
2024-03-27
Szybko, wyrozumiale i miło :)
Александр Сокуренко
Александр Сокуренко
2024-03-25
Очень хороший цветочный магазин, приятное обслуживание
Marta Gałęzewska
Marta Gałęzewska
2024-03-18
Zawsze najświeższe i najsilniejsze kwiaty w Poznaniu! To róże z dnia kobiet, dziś 18.03, a kwiaty nadal w wazonie 😍🌹Vivaldi jak zawsze niezawodny😊
Kamil Rogulski
Kamil Rogulski
2024-03-16
Bukiety tworzene niczym z bajki. Bardzo miła obsługa i terminowe realizację. Serdecznie polecam!
Monika Leż
Monika Leż
2024-03-12
Kochani jeśli macie jakąś okazję czy nawet bez okazji chcę cię zamówić kwiaty Zapraszam do kwiaciarni Vivaldi w Poznaniu pierwszy raz miałam okazję zamówić bukiet z tej kwiaciarni jakiś czas temu osoba która je otrzymała była wprost zauroczona bo pierwszy raz widziała tak piękne róże i tak pięknie przy zdobiony bukiet a więc kochani nie zastanawiajcie się wpadajcie do kwiaciarni Vivaldi bądź zamawiajcie internetowo przez telefon Kwiatki są dostarczane bez problemu na czas i zawsze do osoby która ma je dostać Pozdrawiam wszystkich pracowników kwiaciarni zawsze przy okazji bycia w Poznaniu Zamawiam właśnie bukiety z tej oto kwiaciarni i jestem bardzo zadowolona więc kochani życzę wam miłego dnia i oczywiście do następnego razu a na pewno jeszcze nie raz ani nie dwa zamówię tej kwiaciarni właśnie kwiaty ❤❤❤
Katarzyna Stysiak
Katarzyna Stysiak
2024-03-10
Kwiaciarnia Vivaldi to wyjątkowe miejsce na mapie Poznania. Zawsze piękne, świeże kwiaty. Doradztwo na najwyższym poziomie. Ale tak sobie myślę, że to nie tylko kwiaciarnia to miejsce pełne magii, zapachów, które łączy ludzi z ogromną pasją i wiedzą. Polecam z całego serducha i mocno ściskam wspaniałych właścicieli !!!