Ostatnie pożegnanie – jakie słowa skierować na wiązankach do zmarłych bliskich?

Kupowanie oraz wręczanie kwiatów kojarzy się zazwyczaj z uroczystościami i docenianiem osób ukochanych lub świętujących ważne chwile. Nie możemy jednak zapominać, że tradycja kupowania kwiatów to nie tylko radosne chwile. Uroczystości pogrzebowe również są okazją, na którą wybieramy się z wiązankami lub wieńcami. Jak wiemy, są one przygotowywane zazwyczaj z konkretnych rodzajów kwiatów, takich jak między innymi róże, chryzantemy czy lilie. Niezbędnym elementem są pożegnalne słowa na szarfach, którymi związane i zdobione są kwiaty. 

Ostatnie pożegnanie zmarłego.

Słowa, które umieszczamy na szarfach mają szczególne znaczenie oraz chwytają za serce osoby bliskie dla zmarłego. Najbliżsi wyrażają swój żal, tęsknotę oraz uczucia do osoby, której już nie ma wśród nich. Delegacje z pracy lub dalsi znajomi wyrażają szacunek oraz żal, który odczuwają. Wielu z Was zastanawia się, jakie kwiaty najlepiej zamówić, jaki rodzaj wieńca oraz jakie słowa powinny pojawić się na szarfie. Chcemy przybliżyć Wam, jakimi zasadami najlepiej się kierować i co zamówić w kwiaciarni. Wiele punktów oferuje zamówienia z dostawą w konkretny dzień – jedną z nich jest nasza Kwiaciarnia Vivaldi w Poznaniu – https://kwiaciarniavivaldi.pl/cennik-dostaw/

Jakie słowa umieścić na szarfie?

Kiedy mamy już wybraną wielkość wieńca lub wiązanki oraz rodzaj kwiatów, z których będzie wykonana, musimy skupić się na napisie, który pojawi się na szarfie. Najważniejsze żeby był on widoczny, czytelny oraz wyrażał stopień bliskości/pokrewieństwa ze zmarłą osobą. Napisy na szarfie dzielą się na dwie części. W pierwszej podkreślamy właśnie stopień bliskości oraz uczucia, jakimi darzymy osobę zmarłą. W drugiej części wskazujemy od kogo pochodzi wiązanka. Raczej zamieszczamy krótkie napisy, tak aby były odpowiednio widoczne oraz estetyczne.

Rodzaje napisów najłatwiej podzielić względem stopnia zażyłości, jaki mieliśmy ze zmarłym:

  1. Rodzina i bliskie osoby:

Mamy tutaj na myśli wieńce, które wykonywane są na życzenie małżonka, dzieci, rodziców, rodzeństwa. Proponujemy, aby napisy na szarfie wyglądały w następujący sposób:

Najukochańszej Żonie – Mąż Marek

Wspaniałemu Mężowi – kochająca Żona

Kochanej Mamie – Córka Katarzyna

Złączeni w Modlitwie – Syn z Dziećmi

Najdroższemu Aniołki – Tęskniący Rodzice

Pogrążeni w milczącej pamięci – Synowie z Rodzinami

Kto Ciebie znał, nigdy Cię nie zapomni – podpis

Będziemy za Tobą tęsknić – podpis

Umarłeś, ale nie odszedłeś – podpis

Umarłaś, ale nie odeszłaś – podpis

Zawsze będziemy Cię kochać – podpis

Świat jest pusty bez Ciebie – podpis

Z wyrazami głębokiego smutku – Marek z Rodziną

Złączeni w modlitwie – Przyjaciele ze szkoły

Ostatnie pożegnanie – Kowalscy

Spoczywaj w pokoju – Rodzina Kowalskich

Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach – Rodzina Kowalskich

Pozostała nam tylko żałoba – Wnuki z Rodzinami

Żyjesz nadal w naszych sercach – Rodzina Kowalskich

Oddane , wierne serce matki, przestało bić – córka Kasia z Rodziną

Matka zawsze odchodzi za wcześnie – syn Tomasz z Rodziną

2. Oficjalne i służbowe:

Takie napisy są odpowiednie dla delegacji z zakładów pracy lub instytucji mających relacje ze zmarłym:

Mamie naszego Kolegi – Koleżanki i Koledzy z pracy

Długoletniemu pracownikowi – Zarząd firmy XYZ

Drogiej Annie – Koleżanki z pracy

Ostatnie pożegnanie – Muzeum w Poznaniu

Z żalem żegnamy kolegę Marka – pracownicy firmy XYZ

Wyrwany z naszego grona – Przyjaciele z biura

Z szacunkiem żegnają się – Zarząd Firmy XYZ

Będziemy kontynuować Twoje dzieło – Zarząd i Pracownicy XYZ

Zamówienie wiązanki pogrzebowej i wieńca pogrzebowego – Kwiaciarnie Poznań.

Takie zamówienia na wiązanki pogrzebowe traktujemy priorytetowo ze względu na charakter i okoliczności uroczystości. Dlatego też oferujemy usługę dostarczenia kwiatów na wybrany adres – dowóz wiązanki pogrzebowej w Poznaniu i okolicach.  Kwiaciarnia Vivaldi Poznań oferuje również możliwość stworzenia indywidualnych treści w wiązankach – ulubiony cytat, fragment wiersza lub utworu. Polecamy też zapoznać się z naszym artykułem dotyczącym wyboru kwiatów do wieńca i wiązanki pogrzebowej. 

Wiązanka Pogrzebowa III
Od 229,00  do 279,00 
Wiązanka Pogrzebowa II
Od 229,00  do 279,00 
Wiązanka pogrzebowa z różowej chryzantemy.
Wiązanka Pogrzebowa VIII
Od 159,00  do 209,00 
Wiązanka pogrzebowa chryzantema, goździk.
Wiązanka Pogrzebowa IV
Od 149,00  do 189,00 
Marta Gałęzewska
Marta Gałęzewska
2024-03-18
Zawsze najświeższe i najsilniejsze kwiaty w Poznaniu! To róże z dnia kobiet, dziś 18.03, a kwiaty nadal w wazonie 😍🌹Vivaldi jak zawsze niezawodny😊
Kamil Rogulski
Kamil Rogulski
2024-03-16
Bukiety tworzene niczym z bajki. Bardzo miła obsługa i terminowe realizację. Serdecznie polecam!
Monika Leż
Monika Leż
2024-03-12
Kochani jeśli macie jakąś okazję czy nawet bez okazji chcę cię zamówić kwiaty Zapraszam do kwiaciarni Vivaldi w Poznaniu pierwszy raz miałam okazję zamówić bukiet z tej kwiaciarni jakiś czas temu osoba która je otrzymała była wprost zauroczona bo pierwszy raz widziała tak piękne róże i tak pięknie przy zdobiony bukiet a więc kochani nie zastanawiajcie się wpadajcie do kwiaciarni Vivaldi bądź zamawiajcie internetowo przez telefon Kwiatki są dostarczane bez problemu na czas i zawsze do osoby która ma je dostać Pozdrawiam wszystkich pracowników kwiaciarni zawsze przy okazji bycia w Poznaniu Zamawiam właśnie bukiety z tej oto kwiaciarni i jestem bardzo zadowolona więc kochani życzę wam miłego dnia i oczywiście do następnego razu a na pewno jeszcze nie raz ani nie dwa zamówię tej kwiaciarni właśnie kwiaty ❤❤❤
Katarzyna Stysiak
Katarzyna Stysiak
2024-03-10
Kwiaciarnia Vivaldi to wyjątkowe miejsce na mapie Poznania. Zawsze piękne, świeże kwiaty. Doradztwo na najwyższym poziomie. Ale tak sobie myślę, że to nie tylko kwiaciarnia to miejsce pełne magii, zapachów, które łączy ludzi z ogromną pasją i wiedzą. Polecam z całego serducha i mocno ściskam wspaniałych właścicieli !!!
Henrique Rossato
Henrique Rossato
2024-03-09
Nie mogę wystawić wystarczająco wysokiej oceny dla tego wspaniałego kwiaciarni! Miałam przyjemność zamawiać kwiaty od nich już drugi raz i za każdym razem przekraczali moje oczekiwania. Ich zespół jest niesamowicie pomocny, nawet gdy miałam nagłe prośby. Nie tylko dostarczyli na czas, ale również aranżacje były oszałamiająco piękne. Ich zaangażowanie w obsługę klienta jest naprawdę godne pochwały; regularnie idą poza oczekiwania, aby zapewnić satysfakcję. Gorąco polecam tę kwiaciarnię każdemu, kto potrzebuje wysokiej jakości kwiatów i wyjątkowej obsługi!
Misia l
Misia l
2024-03-09
Najlepsza kwiaciarnia w poznaniu polecam wszystkim
Mateusz Ligocki
Mateusz Ligocki
2024-03-08
Przepiękne kwiaty, obsługa. Całość na najwyższym poziomie. Pozdrawiam serdecznie i oczywiście polecam.
Jacek Nowacki (Globtroter senior)
Jacek Nowacki (Globtroter senior)
2024-03-07
Kwiaty urodziwe. Obsługa fachowa. Ceny powyżej średniej. Miła obsługa.