Wielkanoc

Święta Wielkanocne

W wierze chrześcijańskiej Wielkanoc jest znana jako święto Zmartwychwstania Pańskiego. Upamiętnia on mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, który zgodnie z nauką Kościoła oddał swoje życie za ludzi na ziemi, zapewniając im w ten sposób zbawienie.

Samą Wielkanoc poprzedza Wielki Tydzień, który przypomina o wydarzeniach z tego okresu. Jego kulminacją jest Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, symbolizująca pokonanie śmierci i wyższość dobra nad złem.

Kwiaty i kompozycje wielkanocne

Nie tylko tradycyjne pisanki, baranek czy mazurek kojarzą nam się z Wielkanocą i wiosną pełną kolorów. Kwiaty wielkanocne sprawiają, że czujemy się pełni szczęścia i energii, jednak to, jakie kwiaty wielkanocne wybierzemy, zależy w dużej mierze od ogólnego wystroju i kompozycji. Nakrycie stołu nie jest prostą sprawą, dlatego warto wybrać dodatki, które scalą całą koncepcję. Żywe kompozycje kwiatowe będą wyglądać naprawdę ładnie w każdym wnętrzu.

Żonkil

Jednym z najczęściej wybieranych w tym czasie są w kolorze żółtym, ponieważ doskonale oddają nastrój Świąt Wielkanocnych – podkreślają radość i budzącą się do życia przyrodę. Pielęgnacja tych kwiatów jest prosta. Gdy liście lub kwiaty zaczną się pojawiać, najlepiej zapewnić im słoneczne miejsce oraz regularnie podlewać niewielką ilością wody. Nawet w nieogrzewanych pomieszczeniach będą kwitły przez kilka lub kilkanaście dni, a optymalna temperatura nie powinna przekraczać 20 stopni. Po przekwitnięciu cebule żonkili można sadzić w ogrodzie, ale tylko jesienią.

Hiacynt

Ich intensywny kolor i zapach z pewnością zachwyci każdego! Hiacynty kwitną od kwietnia do maja, a nawet dłużej, jeśli znajdują się w chłodnym pomieszczeniu. Dlatego warto je wystawiać na zewnątrz w ciepłe wiosenne dni. W marcu i kwietniu w sklepach pojawiają się kwitnące już kwiaty. Najlepiej kupować te, które mają zielone kwiatostany.

Hiacynty należy umieścić w słonecznym, ale chłodnym miejscu i regularnie podlewać niewielką ilością wody, aby utrzymać podłoże lekko wilgotne. Nie zapominaj o codziennej wymianie wody! W niskich temperaturach hiacynty mogą być przechowywane nawet przez miesiąc.

Irys

Jest to bardzo obfity gatunek rośliny, który obejmuje nawet kilkaset gatunków. Wśród nich można znaleźć doskonałe rośliny na brzegi oczek wodnych, rabaty ogrodowe i skalniaki. Niektóre irysy są również popularne jako kwiaty cięte.

Wyślij Kwiaty na Wielkanoc

Kwiaciarnia Vivaldi przechodzi z pomocą dostarczenia kwiatowych kompozycji wielkanocnych, szczególnie wtedy, gdy nie masz możliwości obchodzenia świąt wraz ze swoimi bliskimi.

IDS Production
IDS Production
2022-03-31
Отличный салон. Дороговато, но качество на уровне
PolmozbytPoznan
PolmozbytPoznan
2022-03-30
Maksymilian Rimke
Maksymilian Rimke
2022-03-26
Zbigniew Sompolski
Zbigniew Sompolski
2022-03-19
Eezri
Eezri
2022-03-18
andrzej kulakowski
andrzej kulakowski
2022-03-18
Jakub
Jakub
2022-03-15
Anna Winnicka
Anna Winnicka
2022-03-14
Dziękuję bardzo za perfekcyjne zrealizowanie zamówienia. Kwiaty świeże i piękne, dostarczone na czas. Widać, że pracują tu ludzie z pasją, którym zależy na zadowoleniu klienta. Serdecznie polecam
Bartosz Janicki
Bartosz Janicki
2022-03-11
Prócz pięknych kwiatów miła i profesjonalna obsługa :)
Kriss TooF
Kriss TooF
2022-03-07
Zawsze zadowolony