Wielkanoc

Święta Wielkanocne

W wierze chrześcijańskiej Wielkanoc jest znana jako święto Zmartwychwstania Pańskiego. Upamiętnia on mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, który zgodnie z nauką Kościoła oddał swoje życie za ludzi na ziemi, zapewniając im w ten sposób zbawienie.

Samą Wielkanoc poprzedza Wielki Tydzień, który przypomina o wydarzeniach z tego okresu. Jego kulminacją jest Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, symbolizująca pokonanie śmierci i wyższość dobra nad złem.

Kwiaty i kompozycje wielkanocne

Nie tylko tradycyjne pisanki, baranek czy mazurek kojarzą nam się z Wielkanocą i wiosną pełną kolorów. Kwiaty wielkanocne sprawiają, że czujemy się pełni szczęścia i energii, jednak to, jakie kwiaty wielkanocne wybierzemy, zależy w dużej mierze od ogólnego wystroju i kompozycji. Nakrycie stołu nie jest prostą sprawą, dlatego warto wybrać dodatki, które scalą całą koncepcję. Żywe kompozycje kwiatowe będą wyglądać naprawdę ładnie w każdym wnętrzu.

Żonkil

Jednym z najczęściej wybieranych w tym czasie są w kolorze żółtym, ponieważ doskonale oddają nastrój Świąt Wielkanocnych – podkreślają radość i budzącą się do życia przyrodę. Pielęgnacja tych kwiatów jest prosta. Gdy liście lub kwiaty zaczną się pojawiać, najlepiej zapewnić im słoneczne miejsce oraz regularnie podlewać niewielką ilością wody. Nawet w nieogrzewanych pomieszczeniach będą kwitły przez kilka lub kilkanaście dni, a optymalna temperatura nie powinna przekraczać 20 stopni. Po przekwitnięciu cebule żonkili można sadzić w ogrodzie, ale tylko jesienią.

Hiacynt

Ich intensywny kolor i zapach z pewnością zachwyci każdego! Hiacynty kwitną od kwietnia do maja, a nawet dłużej, jeśli znajdują się w chłodnym pomieszczeniu. Dlatego warto je wystawiać na zewnątrz w ciepłe wiosenne dni. W marcu i kwietniu w sklepach pojawiają się kwitnące już kwiaty. Najlepiej kupować te, które mają zielone kwiatostany.

Hiacynty należy umieścić w słonecznym, ale chłodnym miejscu i regularnie podlewać niewielką ilością wody, aby utrzymać podłoże lekko wilgotne. Nie zapominaj o codziennej wymianie wody! W niskich temperaturach hiacynty mogą być przechowywane nawet przez miesiąc.

Irys

Jest to bardzo obfity gatunek rośliny, który obejmuje nawet kilkaset gatunków. Wśród nich można znaleźć doskonałe rośliny na brzegi oczek wodnych, rabaty ogrodowe i skalniaki. Niektóre irysy są również popularne jako kwiaty cięte.

Wyślij Kwiaty na Wielkanoc

Kwiaciarnia Vivaldi przechodzi z pomocą dostarczenia kwiatowych kompozycji wielkanocnych, szczególnie wtedy, gdy nie masz możliwości obchodzenia świąt wraz ze swoimi bliskimi.

Dominik
Dominik
2023-01-29
Zamówiłem bukiecik a dostarczono piękny bukiet na urodziny 😊 Gorąco polecam 👍
Agnieszka Dałkowska
Agnieszka Dałkowska
2023-01-29
Robert Jaworski (Fotokolor)
Robert Jaworski (Fotokolor)
2023-01-05
Polecam👍
Mateusz Kowalczuk
Mateusz Kowalczuk
2022-12-30
Romuald Królak
Romuald Królak
2022-12-29
Miła obsluga
Łukasz Łuczak
Łukasz Łuczak
2022-12-27
Szybko, sprawnie i miła obsługa
Renata Zelewska
Renata Zelewska
2022-12-10
Bardzo jestem zadowolona 🙂Panie Bardzo sympatyczne wiedza jak pomóc.Pan Kurier na czas🙂.super i jeszcze raz bardzo bardzo dziękuję
Nicola Wlodarkiewicz
Nicola Wlodarkiewicz
2022-12-03
Zamówiłam tutaj kwiaty z okazji narodzin dziecka (z Anglii). Komunikacja była bardzo dobra i niesamowicie szybko było wszystko zorganizowane chociaż to była sobota! Państwo wysłało mi zdjęcie kwiatów przed dostawą i byłam w szoku. Nie spodziewałam się aż tak ładnych kwiatów. Na stronie internetowej nie było to co szukałam wiec polegałam na poradę Państwa - byłam mile zaskoczona! Jedyny minus (chociaż minimalny) to cena. Na ceny polskie to w miarę drogie były kwiaty … ale naprawdę warto!! Szukałam na necie różne kwiaciarnie ale powiem szczerze ze Vivaldi miało najlepsze opinie i najładjnieszą stronę internetową. Dziękuje jeszcze raz!
Bogna Tecław
Bogna Tecław
2022-12-01
Duży wybór kwiatów ciętych, doniczkowych, ozdób, elementów wystroju wnętrz, świec zapachowych. Zwykle ciekawe kompozycje florystyczne. Otwarte przez cały tydzień.
Krzysztof Kiemel
Krzysztof Kiemel
2022-11-25
Kwiaciarnia na wysokim poziomie. Kupujemy tam z żoną kwiaty cięte i rośliny doniczkowe od prawie 25 lat.