Wielkanoc

Święta Wielkanocne

W wierze chrześcijańskiej Wielkanoc jest znana jako święto Zmartwychwstania Pańskiego. Upamiętnia on mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, który zgodnie z nauką Kościoła oddał swoje życie za ludzi na ziemi, zapewniając im w ten sposób zbawienie.

Samą Wielkanoc poprzedza Wielki Tydzień, który przypomina o wydarzeniach z tego okresu. Jego kulminacją jest Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, symbolizująca pokonanie śmierci i wyższość dobra nad złem.

Kwiaty i kompozycje wielkanocne

Nie tylko tradycyjne pisanki, baranek czy mazurek kojarzą nam się z Wielkanocą i wiosną pełną kolorów. Kwiaty wielkanocne sprawiają, że czujemy się pełni szczęścia i energii, jednak to, jakie kwiaty wielkanocne wybierzemy, zależy w dużej mierze od ogólnego wystroju i kompozycji. Nakrycie stołu nie jest prostą sprawą, dlatego warto wybrać dodatki, które scalą całą koncepcję. Żywe kompozycje kwiatowe będą wyglądać naprawdę ładnie w każdym wnętrzu.

Żonkil

Jednym z najczęściej wybieranych w tym czasie są w kolorze żółtym, ponieważ doskonale oddają nastrój Świąt Wielkanocnych – podkreślają radość i budzącą się do życia przyrodę. Pielęgnacja tych kwiatów jest prosta. Gdy liście lub kwiaty zaczną się pojawiać, najlepiej zapewnić im słoneczne miejsce oraz regularnie podlewać niewielką ilością wody. Nawet w nieogrzewanych pomieszczeniach będą kwitły przez kilka lub kilkanaście dni, a optymalna temperatura nie powinna przekraczać 20 stopni. Po przekwitnięciu cebule żonkili można sadzić w ogrodzie, ale tylko jesienią.

Hiacynt

Ich intensywny kolor i zapach z pewnością zachwyci każdego! Hiacynty kwitną od kwietnia do maja, a nawet dłużej, jeśli znajdują się w chłodnym pomieszczeniu. Dlatego warto je wystawiać na zewnątrz w ciepłe wiosenne dni. W marcu i kwietniu w sklepach pojawiają się kwitnące już kwiaty. Najlepiej kupować te, które mają zielone kwiatostany.

Hiacynty należy umieścić w słonecznym, ale chłodnym miejscu i regularnie podlewać niewielką ilością wody, aby utrzymać podłoże lekko wilgotne. Nie zapominaj o codziennej wymianie wody! W niskich temperaturach hiacynty mogą być przechowywane nawet przez miesiąc.

Irys

Jest to bardzo obfity gatunek rośliny, który obejmuje nawet kilkaset gatunków. Wśród nich można znaleźć doskonałe rośliny na brzegi oczek wodnych, rabaty ogrodowe i skalniaki. Niektóre irysy są również popularne jako kwiaty cięte.

Wyślij Kwiaty na Wielkanoc

Kwiaciarnia Vivaldi przechodzi z pomocą dostarczenia kwiatowych kompozycji wielkanocnych, szczególnie wtedy, gdy nie masz możliwości obchodzenia świąt wraz ze swoimi bliskimi.

Jacek Kapczyński FotoGrafika
Jacek Kapczyński FotoGrafika
2022-09-22
Bardzo polecam tę kwiaciarnię, piękne bukiety elegancki wystrój, nie jak stragan z zieleniną. Wszystko na najwyższym poziomie, wiąże się to niestety z ceną, ale naprawdę warto.
Maria Yaroshchuk
Maria Yaroshchuk
2022-09-21
Szybka dostawa i bardzo ładny bukiet. 😊
Hanna Gładych
Hanna Gładych
2022-09-18
Doskonale miejsce dla wybrednych;)
Ярослав Трипуз
Ярослав Трипуз
2022-09-16
Agnieszka Niedzielska
Agnieszka Niedzielska
2022-09-15
Krystian Luszkiewicz
Krystian Luszkiewicz
2022-09-12
Bardzo dobra kwiaciarnia. Piękne bukiety w ofercie, które w rzeczywistości wyglądają nie gorzej niż na zdjęciach. Szybka wysyłka. Profesjonalne podejście do klienta - bardzo dobry kontakt z zespołem kwiaciarni - bez problemu można uzgodnić drobne zmiany. Polecam serdecznie
Влад Дубина
Влад Дубина
2022-09-02
Bardzo szybka dostawa 👍 Najlepsza cena i jakość towaru ✅
Adrian Zapała
Adrian Zapała
2022-08-26
Świetna obsługa, dziękuję za polecenie kupna białej róży 🤍 oraz za piękne przyozdobienie jej .
Sławomir Grochowski
Sławomir Grochowski
2022-08-23
Świetne miejsce, kwiaciarnia nie ma sobie równych i to nie tylko w rejonie Piątkowa. Zawsze świetna obsługa i zawsze świeże, bardzo ładne kwiaty! Nigdy się nie zawiodłem, ale pewnie dlatego, że cenię sobie miejsca, w którym pracują ludzie z pasją i zaangażowaniem, a nie przychodzą tylko po wypłatę! Urocze Panie kolejny raz podniosły poprzeczkę w kontekście współpracy z klientem gdy podpowiedziały jak własnoręcznie przygotować flowerbox'a dla mojej luby! Prawdziwe róże w nim już ósmy dzień przyozdabiają witrynkę ;) (niestety nie mogę dodać zdjęcia - błąd google). Dzięki jeszcze raz!
Piotr Dwiecki
Piotr Dwiecki
2022-08-21