Jakie kwiaty na randkę i nie tylko.

Twoja dziewczyna ma urodziny i nie wiesz co kupić? Albo sprawiłeś jej przykrość i szukasz sposobu, aby ją przeprosić? A może dopiero zakochałeś się i chcesz zdobyć serce wybranki? W każdym przypadku bukiet ciętych kwiatów będzie idealnym rozwiązaniem. Tylko ile kwiatów podarować?
Przeczytaj i dowiedz się, aby nie popełnić kwiatowego faux pas!

Złota zasada florystycznego savoir-vivre

Mówi się, że nieszczęścia chodzą parami. I rzeczywiście coś w tym jest, bo generalna zasada nakazuje wręczać tylko nieparzystą liczbę kwiatów. Jeśli nie wierzysz w przesądy, spójrz na estetyczną stronę tej reguły – pięć kwiatów dużo lepiej układa się w wazonie niż cztery czy sześć. Oczywiście jak od każdej zasady, tu również są wyjątki. Jeżeli wręczasz kwiaty dziewczynie z okazji np. parzystej rocznicy związku czy 18 urodzin, powinieneś kupić tyle kwiatów, ile liczy dany jubileusz. A w przypadku ograniczonego budżetu i bardzo dużych okazji możesz kupić mniejszy bukiet i skorzystać z cyferek do kwiatów, które w naszej kwiaciarni robimy sami z eleganckiego druciku w kolorze srebrnym lub złotym.

Kwiaty na pierwsze spotkanie

Nie zawsze więcej znaczy lepiej. Jeśli spotykasz się z dziewczyną po raz pierwszy lub chcesz, aby wypadło niezobowiązująco, dobrym pomysłem jest podarowanie jednej, długiej róży. To też bardzo romantyczne! W dodatku, według florystycznego zwyczaju, pojedynczy kwiat oznacza miłość od pierwszego wejrzenia.

Z okazji i bez okazji

Większość kobiet uwielbia dostawać kwiaty. W szczególności bez okazji. To niemal zawsze miła niespodzianka świadcząca o żywym uczuciu. A płeć piękna zgodnie twierdzi, że bardziej od wielkości bukietu, liczy się sam gest. Dlatego kup tyle kwiatów, ile masz ochotę. Warto też przedłożyć jakość nad ilość – skup się na tym, aby wybrać te najpiękniejsze i najświeższe. Dowiedz się również, jaki jest ulubiony gatunek obdarowywanej osoby – róże, tulipany, a może peonie? Mamy nadzieję, że powyższe rady okażą się przydatne i raz na zawsze rozwiały twoje wątpliwości co do tego, ile kwiatów należy kupić dla dziewczyny!

Jacek Kapczyński FotoGrafika
Jacek Kapczyński FotoGrafika
2022-09-22
Bardzo polecam tę kwiaciarnię, piękne bukiety elegancki wystrój, nie jak stragan z zieleniną. Wszystko na najwyższym poziomie, wiąże się to niestety z ceną, ale naprawdę warto.
Maria Yaroshchuk
Maria Yaroshchuk
2022-09-21
Szybka dostawa i bardzo ładny bukiet. 😊
Hanna Gładych
Hanna Gładych
2022-09-18
Doskonale miejsce dla wybrednych;)
Ярослав Трипуз
Ярослав Трипуз
2022-09-16
Agnieszka Niedzielska
Agnieszka Niedzielska
2022-09-15
Krystian Luszkiewicz
Krystian Luszkiewicz
2022-09-12
Bardzo dobra kwiaciarnia. Piękne bukiety w ofercie, które w rzeczywistości wyglądają nie gorzej niż na zdjęciach. Szybka wysyłka. Profesjonalne podejście do klienta - bardzo dobry kontakt z zespołem kwiaciarni - bez problemu można uzgodnić drobne zmiany. Polecam serdecznie
Влад Дубина
Влад Дубина
2022-09-02
Bardzo szybka dostawa 👍 Najlepsza cena i jakość towaru ✅
Adrian Zapała
Adrian Zapała
2022-08-26
Świetna obsługa, dziękuję za polecenie kupna białej róży 🤍 oraz za piękne przyozdobienie jej .
Sławomir Grochowski
Sławomir Grochowski
2022-08-23
Świetne miejsce, kwiaciarnia nie ma sobie równych i to nie tylko w rejonie Piątkowa. Zawsze świetna obsługa i zawsze świeże, bardzo ładne kwiaty! Nigdy się nie zawiodłem, ale pewnie dlatego, że cenię sobie miejsca, w którym pracują ludzie z pasją i zaangażowaniem, a nie przychodzą tylko po wypłatę! Urocze Panie kolejny raz podniosły poprzeczkę w kontekście współpracy z klientem gdy podpowiedziały jak własnoręcznie przygotować flowerbox'a dla mojej luby! Prawdziwe róże w nim już ósmy dzień przyozdabiają witrynkę ;) (niestety nie mogę dodać zdjęcia - błąd google). Dzięki jeszcze raz!
Piotr Dwiecki
Piotr Dwiecki
2022-08-21