Jakie kwiaty na randkę i nie tylko.

Twoja dziewczyna ma urodziny i nie wiesz co kupić? Albo sprawiłeś jej przykrość i szukasz sposobu, aby ją przeprosić? A może dopiero zakochałeś się i chcesz zdobyć serce wybranki? W każdym przypadku bukiet ciętych kwiatów będzie idealnym rozwiązaniem. Tylko ile kwiatów podarować?
Przeczytaj i dowiedz się, aby nie popełnić kwiatowego faux pas!

Złota zasada florystycznego savoir-vivre

Mówi się, że nieszczęścia chodzą parami. I rzeczywiście coś w tym jest, bo generalna zasada nakazuje wręczać tylko nieparzystą liczbę kwiatów. Jeśli nie wierzysz w przesądy, spójrz na estetyczną stronę tej reguły – pięć kwiatów dużo lepiej układa się w wazonie niż cztery czy sześć. Oczywiście jak od każdej zasady, tu również są wyjątki. Jeżeli wręczasz kwiaty dziewczynie z okazji np. parzystej rocznicy związku czy 18 urodzin, powinieneś kupić tyle kwiatów, ile liczy dany jubileusz. A w przypadku ograniczonego budżetu i bardzo dużych okazji możesz kupić mniejszy bukiet i skorzystać z cyferek do kwiatów, które w naszej kwiaciarni robimy sami z eleganckiego druciku w kolorze srebrnym lub złotym.

Kwiaty na pierwsze spotkanie

Nie zawsze więcej znaczy lepiej. Jeśli spotykasz się z dziewczyną po raz pierwszy lub chcesz, aby wypadło niezobowiązująco, dobrym pomysłem jest podarowanie jednej, długiej róży. To też bardzo romantyczne! W dodatku, według florystycznego zwyczaju, pojedynczy kwiat oznacza miłość od pierwszego wejrzenia.

Z okazji i bez okazji

Większość kobiet uwielbia dostawać kwiaty. W szczególności bez okazji. To niemal zawsze miła niespodzianka świadcząca o żywym uczuciu. A płeć piękna zgodnie twierdzi, że bardziej od wielkości bukietu, liczy się sam gest. Dlatego kup tyle kwiatów, ile masz ochotę. Warto też przedłożyć jakość nad ilość – skup się na tym, aby wybrać te najpiękniejsze i najświeższe. Dowiedz się również, jaki jest ulubiony gatunek obdarowywanej osoby – róże, tulipany, a może peonie? Mamy nadzieję, że powyższe rady okażą się przydatne i raz na zawsze rozwiały twoje wątpliwości co do tego, ile kwiatów należy kupić dla dziewczyny!

Dominik
Dominik
2023-01-29
Zamówiłem bukiecik a dostarczono piękny bukiet na urodziny 😊 Gorąco polecam 👍
Agnieszka Dałkowska
Agnieszka Dałkowska
2023-01-29
Robert Jaworski (Fotokolor)
Robert Jaworski (Fotokolor)
2023-01-05
Polecam👍
Mateusz Kowalczuk
Mateusz Kowalczuk
2022-12-30
Romuald Królak
Romuald Królak
2022-12-29
Miła obsluga
Łukasz Łuczak
Łukasz Łuczak
2022-12-27
Szybko, sprawnie i miła obsługa
Renata Zelewska
Renata Zelewska
2022-12-10
Bardzo jestem zadowolona 🙂Panie Bardzo sympatyczne wiedza jak pomóc.Pan Kurier na czas🙂.super i jeszcze raz bardzo bardzo dziękuję
Nicola Wlodarkiewicz
Nicola Wlodarkiewicz
2022-12-03
Zamówiłam tutaj kwiaty z okazji narodzin dziecka (z Anglii). Komunikacja była bardzo dobra i niesamowicie szybko było wszystko zorganizowane chociaż to była sobota! Państwo wysłało mi zdjęcie kwiatów przed dostawą i byłam w szoku. Nie spodziewałam się aż tak ładnych kwiatów. Na stronie internetowej nie było to co szukałam wiec polegałam na poradę Państwa - byłam mile zaskoczona! Jedyny minus (chociaż minimalny) to cena. Na ceny polskie to w miarę drogie były kwiaty … ale naprawdę warto!! Szukałam na necie różne kwiaciarnie ale powiem szczerze ze Vivaldi miało najlepsze opinie i najładjnieszą stronę internetową. Dziękuje jeszcze raz!
Bogna Tecław
Bogna Tecław
2022-12-01
Duży wybór kwiatów ciętych, doniczkowych, ozdób, elementów wystroju wnętrz, świec zapachowych. Zwykle ciekawe kompozycje florystyczne. Otwarte przez cały tydzień.
Krzysztof Kiemel
Krzysztof Kiemel
2022-11-25
Kwiaciarnia na wysokim poziomie. Kupujemy tam z żoną kwiaty cięte i rośliny doniczkowe od prawie 25 lat.