Jak dbać o bukiet i kwiaty cięte?

Jak dbać o bukiet lub jak dbać o kwiaty cięte – to jedne z najczęściej zadawanych nam pytań przez naszych klientów. Nic dziwnego – z reguły zawsze zależy nam na tym, żeby piękne kwiaty cieszyły nasze oczy jak najdłużej.

Co zrobić, jak kurier przywiezie nam kwiaty?

Jeśli chcemy, żeby kwiaty stały w wazonie przez długi czas, po odebraniu ich od kuriera poczty kwiatowej należy je bezzwłocznie podciąć – ostrym nożykiem, pod skosem. Dzięki temu łodygi będą mogły pić wodę bez większego trudu. 

odżywka do bukietów - jak ją używać - kwiaciarnia internetowa vivaldi - poznańDo wazonu wlej świeżą wodę i tuż przed włożeniem do niego kwiatów wlej odżywkę, którą zwykle dodaje się jako gratis do bukietu. W naszej kwiaciarni do kwiatów dołączamy odżywki w płynie.

Tak przygotowany bukiet może stać nawet ponad tydzień lub dłużej (w zależności od gatunku kwiatów). Po upływie 3-4 dni pomyśl o wymianie wody. Wylej starą, brudną wodę, umyj wazon, nalej świeżą wodę i gotowe. 

Na zdjęciu odżywki z naszej kwiaciarni. Niewielkie saszetki z doskonale skomponowanym składem wpływają korzystnie na rozwój kwiatów, lecz nie wydłużają ich życia (wbrew powszechnej opinii).

Ile wody wlać do wazonu z kwiatami?

Ilość wody, jaką powinniśmy wlać do wazonu z bukietem jest uzależniona od rodzaju kwiatów i wielkości bukietu. Przykładowo róże to kwiaty, które uwielbiają dużą ilość wody, podczas gdy amarylis, anturium czy tulipany nie potrzebują jej aż tak wiele. Dobrym działaniem jest również dolewanie wody, jeśli zauważymy jej większy brak – to najgorsze, co może spotkać kwiaty cięte. 

Pamiętaj, że piękne kwiaty zasługują na najlepsze traktowanie!

 

Jacek Kapczyński FotoGrafika
Jacek Kapczyński FotoGrafika
2022-09-22
Bardzo polecam tę kwiaciarnię, piękne bukiety elegancki wystrój, nie jak stragan z zieleniną. Wszystko na najwyższym poziomie, wiąże się to niestety z ceną, ale naprawdę warto.
Maria Yaroshchuk
Maria Yaroshchuk
2022-09-21
Szybka dostawa i bardzo ładny bukiet. 😊
Hanna Gładych
Hanna Gładych
2022-09-18
Doskonale miejsce dla wybrednych;)
Ярослав Трипуз
Ярослав Трипуз
2022-09-16
Agnieszka Niedzielska
Agnieszka Niedzielska
2022-09-15
Krystian Luszkiewicz
Krystian Luszkiewicz
2022-09-12
Bardzo dobra kwiaciarnia. Piękne bukiety w ofercie, które w rzeczywistości wyglądają nie gorzej niż na zdjęciach. Szybka wysyłka. Profesjonalne podejście do klienta - bardzo dobry kontakt z zespołem kwiaciarni - bez problemu można uzgodnić drobne zmiany. Polecam serdecznie
Влад Дубина
Влад Дубина
2022-09-02
Bardzo szybka dostawa 👍 Najlepsza cena i jakość towaru ✅
Adrian Zapała
Adrian Zapała
2022-08-26
Świetna obsługa, dziękuję za polecenie kupna białej róży 🤍 oraz za piękne przyozdobienie jej .
Sławomir Grochowski
Sławomir Grochowski
2022-08-23
Świetne miejsce, kwiaciarnia nie ma sobie równych i to nie tylko w rejonie Piątkowa. Zawsze świetna obsługa i zawsze świeże, bardzo ładne kwiaty! Nigdy się nie zawiodłem, ale pewnie dlatego, że cenię sobie miejsca, w którym pracują ludzie z pasją i zaangażowaniem, a nie przychodzą tylko po wypłatę! Urocze Panie kolejny raz podniosły poprzeczkę w kontekście współpracy z klientem gdy podpowiedziały jak własnoręcznie przygotować flowerbox'a dla mojej luby! Prawdziwe róże w nim już ósmy dzień przyozdabiają witrynkę ;) (niestety nie mogę dodać zdjęcia - błąd google). Dzięki jeszcze raz!
Piotr Dwiecki
Piotr Dwiecki
2022-08-21