Jak dbać o bukiet i kwiaty cięte?

Jak dbać o bukiet lub jak dbać o kwiaty cięte – to jedne z najczęściej zadawanych nam pytań przez naszych klientów. Nic dziwnego – z reguły zawsze zależy nam na tym, żeby piękne kwiaty cieszyły nasze oczy jak najdłużej.

Co zrobić, jak kurier przywiezie nam kwiaty?

Jeśli chcemy, żeby kwiaty stały w wazonie przez długi czas, po odebraniu ich od kuriera poczty kwiatowej należy je bezzwłocznie podciąć – ostrym nożykiem, pod skosem. Dzięki temu łodygi będą mogły pić wodę bez większego trudu. 

odżywka do bukietów - jak ją używać - kwiaciarnia internetowa vivaldi - poznańDo wazonu wlej świeżą wodę i tuż przed włożeniem do niego kwiatów wlej odżywkę, którą zwykle dodaje się jako gratis do bukietu. W naszej kwiaciarni do kwiatów dołączamy odżywki w płynie.

Tak przygotowany bukiet może stać nawet ponad tydzień lub dłużej (w zależności od gatunku kwiatów). Po upływie 3-4 dni pomyśl o wymianie wody. Wylej starą, brudną wodę, umyj wazon, nalej świeżą wodę i gotowe. 

Na zdjęciu odżywki z naszej kwiaciarni. Niewielkie saszetki z doskonale skomponowanym składem wpływają korzystnie na rozwój kwiatów, lecz nie wydłużają ich życia (wbrew powszechnej opinii).

Ile wody wlać do wazonu z kwiatami?

Ilość wody, jaką powinniśmy wlać do wazonu z bukietem jest uzależniona od rodzaju kwiatów i wielkości bukietu. Przykładowo róże to kwiaty, które uwielbiają dużą ilość wody, podczas gdy amarylis, anturium czy tulipany nie potrzebują jej aż tak wiele. Dobrym działaniem jest również dolewanie wody, jeśli zauważymy jej większy brak – to najgorsze, co może spotkać kwiaty cięte. 

Pamiętaj, że piękne kwiaty zasługują na najlepsze traktowanie!

 

Misza Kałużny
Misza Kałużny
2023-04-15
Zawsze zadowolony! Piękne, gotowe do kupienia kompozycję. Jeżeli ktoś ma inne oczekiwania pomocny personel stworzy coś według życzenia.
Kamil Matusiak
Kamil Matusiak
2023-04-14
Obsługa pomocna i służąca rada w wyborze. Kwiaty przepiękne i dostarczone na czas. Dziękuję i z pewnością wrócę!
Piotr Sawiński (kopiboksuj)
Piotr Sawiński (kopiboksuj)
2023-03-31
Doskonała obsługa, piękne kwiaty dostarczone idealnie na czas :) polecam, najlepsza kwiaciarnia w Poznaniu 🙏🏻
Dariusz Dudziak
Dariusz Dudziak
2023-03-29
Full service!!! Profesjonalna obsluga!!! Firma godna polecenia!!!
Marian Kaczmarek
Marian Kaczmarek
2023-03-26
Kompetentna obsługa.Polecam
Sonia Dzidek
Sonia Dzidek
2023-03-14
Dobra kwiaciarnia, ładne bukiety i miła obsługa ;)
Magdalena C
Magdalena C
2023-03-05
Zamówiłam kwiaty z czekoladkami. Zamówione i dostarczone w niedzielę, super ceny, obsługa na najwyższym poziomie pomimo trudności. Pan był przemiły i bardzo pomocny. Dziękuję, na pewno skorzystam z usług Kwiaciarni Vivaldi w przyszłości. Polecam!!