Jak dbać o bukiet i kwiaty cięte?

Jak dbać o bukiet lub jak dbać o kwiaty cięte – to jedne z najczęściej zadawanych nam pytań przez naszych klientów. Nic dziwnego – z reguły zawsze zależy nam na tym, żeby piękne kwiaty cieszyły nasze oczy jak najdłużej.

Co zrobić, jak kurier przywiezie nam kwiaty?

Jeśli chcemy, żeby kwiaty stały w wazonie przez długi czas, po odebraniu ich od kuriera poczty kwiatowej należy je bezzwłocznie podciąć – ostrym nożykiem, pod skosem. Dzięki temu łodygi będą mogły pić wodę bez większego trudu. 

odżywka do bukietów - jak ją używać - kwiaciarnia internetowa vivaldi - poznańDo wazonu wlej świeżą wodę i tuż przed włożeniem do niego kwiatów wlej odżywkę, którą zwykle dodaje się jako gratis do bukietu. W naszej kwiaciarni do kwiatów dołączamy odżywki w płynie.

Tak przygotowany bukiet może stać nawet ponad tydzień lub dłużej (w zależności od gatunku kwiatów). Po upływie 3-4 dni pomyśl o wymianie wody. Wylej starą, brudną wodę, umyj wazon, nalej świeżą wodę i gotowe. 

Na zdjęciu odżywki z naszej kwiaciarni. Niewielkie saszetki z doskonale skomponowanym składem wpływają korzystnie na rozwój kwiatów, lecz nie wydłużają ich życia (wbrew powszechnej opinii).

Ile wody wlać do wazonu z kwiatami?

Ilość wody, jaką powinniśmy wlać do wazonu z bukietem jest uzależniona od rodzaju kwiatów i wielkości bukietu. Przykładowo róże to kwiaty, które uwielbiają dużą ilość wody, podczas gdy amarylis, anturium czy tulipany nie potrzebują jej aż tak wiele. Dobrym działaniem jest również dolewanie wody, jeśli zauważymy jej większy brak – to najgorsze, co może spotkać kwiaty cięte. 

Pamiętaj, że piękne kwiaty zasługują na najlepsze traktowanie!

 

Dariusz Szatkowski
Dariusz Szatkowski
2024-03-04
Jakość sprzedawanych kwiatów jak i obsługa zawsze na najwyższym poziomie. Zdecydowanie wyjątkowe miejsce. Polecam
Hanna Szurman
Hanna Szurman
2024-03-03
Bardzo miła obsługa ,pomocna kwiaty zawsze świeże trwałe piękne bukiety bardzo polecam!!!
Magda Jagiełowicz Strzała
Magda Jagiełowicz Strzała
2024-03-03
To miejsce pełne pięknych i świeżych kwiatów.🌷Obsługa jest bardzo miła i pomocna.🎈Polecam wszystkim kwiaciarnie Vivaldi❣️
Paweł K
Paweł K
2024-03-03
Polecam kwiaciarnię Vivaldi, profesjonalna obsługa i bardzo piękne bukiety🌹
Arleta Łukaszczyk
Arleta Łukaszczyk
2024-03-03
Jakość, profesjonalna i sympatyczna obsługa Karolina i jej załoga tworzą cuda 😍 polecam do zadań specjalnych i na codzień 👌
Oliwia Rybak
Oliwia Rybak
2024-03-03
Magiczne miejsce , pełne cudownych kompozycji kwiatowych, piękne zapachowe świece . Przepiękne bukiety oraz kwiaty doniczkowe . Wieczne róże - które są mega hitem 😍 Kwiaciarnia pełna świeżości i nowych pomysłów , tutaj znajdziemy coś na prawdę oryginalnego i niepowtarzalnego ❤️ Przemiła obsługa na czele z Karolą i Bartoszem . Serdecznie polecam ❤️
Kacper Garczyński
Kacper Garczyński
2024-03-03
Profesjonalna obsługa i doratcwo, kwiaty najwyższej jakości codzienne dostawy. Największy wybór kwiatów w Poznaniu, a każdy bukiet to dzieło sztuki. POLECAM 😁😁😁
lukasz olszewski
lukasz olszewski
2024-03-03
Zawsze świeże kwiaty i wspaniała obsługa
Damian Lawniczak
Damian Lawniczak
2024-03-03
Pani ucieszona! ⚘️